Niezalogowany
zmień rozmiar:

Przedszkole Miejskie Nr 14 im. Niezapominajki

Adres: Kłosowa 23/A
10-818 Olsztyn
pokaż na mapie
Dyrektor: Jolanta Drążek
Strona WWW: przedszkole14.olsztyn.pl
E-mail: przedszkole14-olsztyn@wp.pl

Opis oferty:Opis placówki:
Przedszkole Miejskie nr 14 im Niezapominajki w Olsztynie mieści się przy ulicy Kłosowej 23A.
W bezpośrednim sąsiedztwie placówki znajduje się duży kompleks leśny, który jest miejscem częstych spacerów i wycieczek dzieci. W pobliżu znajdziemy piękne jeziora, słychać szum fal i śpiew ptaków… Dzięki bliskości przyrody dzieci mają wyjątkowo dogodne warunki, by oddychać świeżym powietrzem, bawić się z dala od kurzu i spalin.

Nasze sukcesy.
W roku 2005, 2009, 2012 i 2015 uzyskaliśmy certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Promująca Zdrowie". W listopadzie 2009 roku zostaliśmy przyjęci do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Mamy także duże osiągnięcia w działaniach ekologicznych, co potwierdzone jest wieloma nagrodami za udział w kampaniach Ekozespołów. W 2012 roku otrzymaliśmy Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Natomiast w 2014, 2015 i 2016r. otrzymaliśmy Certyfikat Zielona Flaga. Aktualnie wyróżnienie to przyznano nam na 3 lata. Jest to międzynarodowy, prestiżowy tytuł nadawany placówkom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. W programie uczestniczy ponad 15 tysięcy szkół z 58 krajów z całego świata. Jesteśmy laureatem konkursu "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły". W roku 2014 otrzymaliśmy też certyfikat "Szkoła w Ruchu". Nasza placówka brała także udział w międzynarodowym projekcie "Mały Miś w świetle wielkiej literatury".
W roku 2017 działania Przedszkola w dziedzinie edukacji patriotycznej i obywatelskiej zostały uhonorowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Certyfikatem "Szkoła Wierna Dziedzictwu".
W grudniu 2017 r. złożyliśmy również wniosek o nadanie Krajowego Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie

Jesteśmy placówką 7 oddziałową.

Dzieci podzielone są wg kryterium wiekowego: 3 latki „Misiaki”; 3 latki "Tygryski"; 4 latki „Skrzaty”; 5 latki „Krasnale”; 5 latki "Leśne Ludki"; 6 latki " Piątaki";6 latki „Biedronki”.

Przedszkole dysponuje bardzo dobrą bazą lokalową.
W roku 2012 utworzyliśmy w placówce Salę Doświadczania Świata. Jej wyposażenie zainspirowało grono pedagogiczne do opracowania i wdrożenia innowacji pedagogicznej "Polisensoryczne wspomaganie rozwoju dziecka". Innowacja realizowana jest od listopada 2013 roku wśród dzieci 4-6 letnich. Głównym jej celem jest: aktywizacja procesów poznawczych, wspomaganie rozwoju fizycznego i aparatu mowy. Poznawanie świata poprzez zmysły wpływa na stabilizację procesów psychicznych i stanów emocjonalnych.

Na parterze budynku znajduje się duża, przestronna szatnia, gdzie każde dziecko znajdzie oznaczoną indywidualnym znaczkiem półeczkę na swoją odzież i obuwie. Obok szatni, w holu, znajduje się przedszkolne mini zoo. Tutaj królik, chomik, papugi, codziennie czekają na przyjście dzieci.

Do dyspozycji dzieci jest 7 sal zabaw, przy których usytuowane są łazienki. Sale są przestronne, słoneczne, wyposażone w ciekawe kąciki (np. kącik garderobiany gdzie dzieci mogą skorzystać ze zgromadzonych strojów i zamienić się w królewnę Śnieżkę, Kopciuszka lub w inne postaci) , wiele kolorowych, bezpiecznych zabawek, gier, klocków i układanek.
Mamy też salę gimnastyczną, gdzie mogą odbywać się zajęcia umuzykalniające, ćwiczenia gimnastyczne, uroczystości przedszkolne i grupowe, spotkania integracyjne, warsztaty z rodzicami, spotkania z ciekawymi ludźmi, przedstawienia teatralne i co miesięczne Koncerty muzyków Filharmonii Olsztyńskiej.

Z budynku wychodzimy na teren pięknego ogrodu. Na dużej powierzchni na dzieci czeka wiele atrakcji: piaskownice, drewniany sprzęt (zjeżdżalnie, bujaki, przeplotnie, drabinki, linarium, bocianie gniazdo). W ogrodzie został założony: zielnik, ogródek warzywny, ogródek Babuni, zielona szkoła oraz ścieżka sensoryczna. Atrakcją dla dzieci są domki, gdzie spokojnie można odpocząć na ławeczce, rysować , obserwować. Znajdziemy tutaj też domki dla owadów, motyli oraz lapidarium.

W przedszkolu zatrudniamy wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną: 15 Pań nauczycielek (w tym 9 dyplomowanych). W wielu przypadkach nauczyciele posiadają kwalifikacje dodatkowe – np. z zakresu terapii pedagogicznej, oligofrenopedagogiki, socjoterapii, wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka, logopedii, nauczania języków obcych.
Oferta:

Do dyspozycji dzieci oddajemy 7 sal przedszkolnych z przyległymi łazienkami. Sale są przestronne, widne, bogato wyposażone w zabawki, kąciki, pomoce.
Dodatkowo dysponujemy salami o specjalnym przeznaczeniu:
Sala gimnastyczna. Tutaj dzieci ćwiczą, bawią się, tańczą i prezentują swoje umiejętności podczas uroczystości przedszkolnych i grupowych. Właśnie w tej Sali wspólnie uczestniczymy w koncertach Filharmonii Olsztyńskiej, oglądamy przedstawienia teatralne prezentowane naszym wychowankom.
Sala logopedyczna. To tut
aj 2 Panie nauczycielki logopedii ćwiczą z naszymi wychowankami prawidłową wymowę poszczególnych głosek, doskonalą sprawność aparatu mowy. Sala jest wyposażona w duże lustro i wiele pomoc dydaktycznych.
Sala teatralna. W niej prezentujemy dzieciom teatrzyki cieni, kukiełkowy. Możemy także urządzić pokaz bajek „z dawnych lat” (wyświetlane projektorem).
Sala Doświadczania Świata. Jako pierwsze przedszkole miejskie w mieście Olsztynie urządziliśmy salę o tym charakterze. Jest ona wykorzystywana do zabaw i pracy terapeutycznej. Tu dzieci pod okiem N-lek mogą pobawić się w basenie z piłeczkami, domku lustrzanym, skorzystać z muzykoterapii lub aromaterapii itd.

Ogród przedszkolny. To naprawdę wyjątkowe miejsce! Ogród jest bardzo duży, wspaniale urządzony i wyposażony w bezpieczny (atestowany) sprzęt sportowy. Dzieci mogą tu uczyć się, pracować, ale także bawić i wypoczywać. To właśnie tutaj spotykamy się corocznie z mieszkańcami miasta na wspaniałych festynach, tutaj możemy rozegrać mecz piłki nożnej lub wspólnie z rodzicami posadzić nowe drzewa, krzewy i obserwować kwitnące rośliny. Latem możemy wypocząć na kocykach lub bosą stopę postawić na ścieżce sensorycznej i poczuć – czy szyszka kłuje w stopę?

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 – 17.00
Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka w przedszkolu odbywa się w wymiarze 5 godzin dziennie, tzn. od godz  7.00 do godz.12.00.

Podczas pobytu dzieci w przedszkolu uczestniczą w:

Zabawach dowolnych
Zabawach dydaktycznych
Zabawach tematycznych
Zabawach konstrukcyjnych, badawczych, doświadczeniach i eksperymentach
Zajęciach dydaktycznych i wychowawczych
Zajęciach z języka nowożytnego i religii
Grach i zabawach terenowych

Realizujemy wiele przedsięwzięć i projektów:
Przedszkole promujące zdrowie
Działamy na rzecz ekologii
Czyste powietrze wokół nas
Mamo, tato, wolę wodę
Autochodzik
Dzieciństwo bez próchnicy,
Podróże Misiołanków
Pocztówkowe Przedszkole,
Chronimy Dzieci,
Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy,
Mały Miś w świecie wielkiej literatur
y

Innowacje
Przedszkole otwartych drzwi - przeznaczony dla dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola
Ogród Przedszkolny uczy, bawi i wychowuje
Polisensoryczne wspomaganie rozwoju małego dziecka  z wykorzystaniem Sali Doświadczania Świata

Programy własne:
Polska moje miejsce na Ziemi,
Co słychać na Warmii,
Jestem stąd
Książka mój przyjaciel- uczy, bawi, cieszy, rozwija.


Wykwalifikowana kadra pedagogiczna ogromną wagę przywiązuje do wykorzystania w pracy z dziećmi metod aktywnych. Dzieci uczą się poprzez doświadczanie, przeżywanie, działanie, obserwowanie.
Zajęcia dodatkowe :

​Zajęcia dodatkowe, realizowane bezpłatnie w przedszkolu to m.in:
zajęcia plastyczne, matematyczne, umuzykalniające, sportowe, teatralne, kulinarne, eksperymenty i doświadczenia przyrodnicze, religia oraz język nowożytny dla dzieci.
W ramach udzielanej pomocy psychologiczno -pedagogicznej, wczesnego wspomagania rozwoju  dziecka, w placówce organizowane są zajęcia specjalistyczne - logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia dla dzieci uzdolnionych (kółko szachowe); teatralne (rozwijanie zainteresowań czytelniczych). Dodatkowo dzieci 4-6 letnie uczestniczą w zajęciach realizowanych w sali doświadczania świata, których celem jest polisensoryczne wspomaganie rozwoju dziecka.

Oferta zajęć dodatkowych ( dodatkowo płatnych), prowadzonych na terenie przedszkola  przez inne podmioty, w których uczestniczą dzieci po zakończeniu  zajęć w przedszkolu (tj. po godzinach pobytu  w przedszkolu):
warsztaty z klocków konstrukcyjnych (robotyka)
balet
tańce
szachy
gimnastyka ogólnorozwojowa

Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
CAŁA PLACÓWKA 1

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 138; Wersja: 9.115.296.1539 Harmonogram ID: 692;