zmień rozmiar:

E-mail: przedszkole@pm5.olsztyn.pl

Opis oferty:

Opis placówki:

Nasza 5 to się wie, każdy tu przychodzić chce.
To przedszkole wymarzone na Jarotach położone.
Wszyscy chłopcy i dziewczynki mają tu wesołe minki.
W konkursach i akcjach udział bierzemy,
bo najlepsi być pragniemy.
Rozwój wszechstronny dzieci rozwijamy,
wielką z tego satysfakcję odczuwamy!
Więc swe dziecko tutaj zapisz, na opiekę dobrą trafisz.

Przedszkole Miejskie Nr 5 w Olsztynie położone jest na obrzeżach osiedla Generałów, przy ul. Generała Maczka 11 wśród sadów oraz bliskiej okolicy rzeki Łyny. Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w marcu 2012 roku, więc w zeszłym roku obchodziliśmy hucznie 5 urodziny. W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu działa 7 nowocześnie wyposażonych oddziałów oraz sala do zajęć indywidualnych. W przedszkolu przewiduje się tworzenie grup łączonych –dzieci w różnym wieku. Na terenie przedszkola znajduje się duży plac zabaw wyposażony w sprzęt umożliwiający zaspokojenie potrzeby ruchu przez dzieci. Przedszkole posiada również własną kuchnię, w której przygotowywane są dla dzieci smaczne i zdrowe posiłki. Na uwagę zasługuje również fakt, że przedszkole zbudowane jest w nowoczesnej technologii, a cały budynek dostosowany jest do osób niepełnosprawnych. Przedszkole objęte jest systemem monitoringu a dostęp do wnętrza budynku posiadają wyłącznie uprawnione osoby-czytnik kart przeznaczony do otwierania drzwi.

Oferta:

W przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra. Nauczyciele posiadają również uprawnienia dodatkowe umożliwiające podjęcie w przedszkolu pomocy psychologiczno – pedagogicznej i specjalistycznej, której potrzebują wychowankowie. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli oparte są na stosowaniu metod aktywnych, angażujących dzieci w cały proces dydaktyczny, a także nauczyciele stosują w swojej pracy techniki multimedialne. W ramach współpracy z rodzicami i środowiskiem przedszkole odwiedzają goście, którzy włączają się w proces dydaktyczny dzieci.
Jednym z priorytetów przedszkola jest zapewnienie i zaspokojenie potrzeby poczucia bezpieczeństwa, a co za tym idzie upowszechnianie i podniesienie poziomu umiejętności dziecka w tym zakresie.
W roku 2017 przedszkole opracowało strategię rozwoju na lata 2017 - 2021, której nadrzędnym celem jest wychowanie dziecka, które posiada wysoki poziom samodzielności i dojrzałości emocjonalnej, dba o zdrowie własne i innych oraz kreatywnie odkrywa świat kierując się wewnętrzną motywacją do działania i poczuciem obowiązku zgodnie z ponadczasowymi wartościami: piękno, dobro, prawda. Ponadto od 2013 r. przedszkole realizuje koncepcję Szkół Promujących Zdrowie a od 2017r. Przedszkoli Promujących Zdrowie, która opiera się na promowaniu zdrowego stylu życia oraz podejmowaniu działań sprzyjających bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu całej społeczności przedszkolnej.

Prowadzimy dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola. Organizujemy wiele imprez integrujących społeczność przedszkolną, m.in.: „Bal jesieni”, „Święto Pluszowego Misia”, „Pasowanie na przedszkolaka”, „Mikołajki” ,„Bal karnawałowy”, „Powitanie wiosny”, „Dzień Ziemi”, „Dzień Dziecka”, „Festyn Rodzinny”. Odwiedzają nas przyjezdne teatrzyki, w przedszkolu odbywają się także koncerty w wykonaniu muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Realizujemy projekty edukacyjne, w które włączane są dzieci, rodzice i goście stwarzając możliwość do prezentowania swoich pasji, zainteresowań i zawodów.

Zajęcia dodatkowe :

W ramach zajęć dla dzieci przedszkole oferuje dodatkowe bezpłatne zajęcia:

- j. angielski

- religia

- warsztaty  teatralne

- koło plastyczne

- zajęcia rytmiczne

- zajęcia z logopedą

- terapię pedagogiczną

- terapię integracji sensorycznej (SI)

- gimnastykę korekcyjną

Dostępne miejsca: